تحریم هواوی و تاثیر آن بر دسته های تازه
به علت قرارگیری نام کمپانی Huawei در لیست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا امریکا , هوواوی به سیستم‌ها و موجودی‌های قطعات خویش برای جایگزینی سیستم دلیل اندروید و قطعات مستعمل در بدنه روی آورده است .

ازجمله گوشی‌های هوشمند مارک Huawei که بر این اصول و بعداز این ممنوعیت ساخته و ارائه شد , موبایل نصب گوگل پلی بر روی هواوی ( هواوی میت 30 پرو ) است . این موبایل آخری نوع پرچمدار این شرکت در سال میلادی کنونی است که بر اساس فناورانه‌ترین تکنولوژی روز دنیا طراحی و ایجاد شده است . Huawei Mate 30 Pro با توجه به داده ها دوربین و نمایشگری که دارااست , می‌تواند به عنوان شایسته ترین تلفن همراه این مارک در سال 2019 شناخته شود .

مانیتور Huawei Mate 30 Pro به حالت آبشاری بوده و از گوشه‌ها به سمت زیر تاب برداشته است . تیم دوربین‌های این موبایل 4 عدد می‌باشند که به صورت همزمان فعالیت کرده و امکان عکسبرداری حرفه‌ای را مهیا نموده‌اند .

اعم از ضعف‌های این تلفن همراه موبایل , می‌توان عدم پشتیبانی از خدمات Google Mobile نظیرGoogle Play Store , Gmail , Google Maps را اسم پیروزی . البته , جدیدا توسط ببسایتی به نام LZPlay . net می‌توان این برنامه‌ها را به تلفن همراه اضافه کرد . دسترسی به‌این سایت از روش یک دکمه بر روی مانیتور امکان‌پذیر است . برنامه‌های دیگر در هنگام اجرا مشکلی را نشان نمی‌دهند . مشتریان میتوانند در طول تهیه و تنظیم تلفن همراه خود دقایقی را صرف افزودن این برنامه‌ها نمایند و به راحتی این سرویس ها را بیشتر کنند .


شایان ذکر است که در صورت استعمال از LZPlay . net ممکن است خطاها امنیتی و صادر شدن جواز به یک کمپانی ناشناس تولید شود , به دلیل آن که Huawei اعلام کرده که هیچ ارتباطی با LZPlay نداشته و مسئولیتی در مقابل مشکل ها احتمالی ندارد . مثلا در اوایل هفته ادرس تارنما LZPlay با نقص‌ روبرو شده و به نقل از بعضا یوزرها تلاش Google Pay متوقف شد . به گفته چندین منشاء داخلی و فرنگی Huawei , این مارک مایل به نامگذاری این تارنما نبوده است .

ولی به کار گیری از تارنما LZPlay . net هنوز نیز پاسخگوی نیاز مشتریان است . برخی مصرف‌کنندگان گزارش داده‌اند که در راه اندازی سرویس‌های مختلف Google Mobile با مشکلی روبرو نشده‌اند و آنان‌را به راحتی بر روی Huawei Mate 30 Pro نصب و راه اندازی نمودند .

پس مشکلاتی که در فعال‌ساز‌ی Google Pay برای برخی کاربران فیس می دهد ناشی از چیست؟

این خلل می‌‌تواند متعلق به‌این این مورد که سیستم ادله Huawei با استفاده از کدام ورژن EMUI کار میکند , ایجاد شود . یکی دیگر از کاربران گوشی‌های Huawei گزارش داده‌است که بقیه گوشی‌های این برند نیز با این ایراد روبرو شده‌اند , در حالی که قبلا تمام سرویس ها Google Mobile سوای ایراد بر روی آنان اجرا می‌شده است . این مورد می‌تواند به جهت نو کردن EMUI 10 نیز اتفاق بیفتد . البته با توجه به‌این مسئله که بخش اعظمی از یوزرها این موبایل خارجی میباشند , دریافت فیض قطعی و حقیقی و واقعی در رابطه این مورد کار چندان آسانی نیست .


Advertisement

Share This Story

Get our newsletter